Tytuł:  Commodity Manager/Kupiec Strategiczny

Lokalizacja:

Modlniczka, PL

Obiekt:  SMA Magnetics Sp. z o.o.

„Jako pierwsi w Japonii wprowadziliśmy na rynek prywatny falowniki, które są w stanie wytrzymać surowy klimat: produkty, które umożliwiają zmianę. A my jesteśmy w środku.”

Joanna Marienhagen, Szef zarządzania produktem w SMA

ENERGY THAT CHANGES: SMA Magnetics Sp. z o.o. – czołowy producent elementów indukcyjnych należący do grupy SMA Solar Technology, światowego lidera wyznaczającego trendy w technologii produkcji energii elektrycznej z energii promieniowania słonecznego.

Chcesz pracować nad zaopatrzeniem w energię przyszłości? Witamy w SMA!

be energy. Rozwijamy się dynamicznie, realizujemy ambitne zadania, a wśród naszych pracowników cenimy kreatywność, inicjatywę oraz nastawienie na dobrą współpracę.

Czego możesz się spodziewać dołączając do naszego zespołu?

  • Zatrudnienie na umowę o pracę w międzynarodowej firmie o ugruntowanej pozycji rynkowej,
  • Atrakcyjne wynagrodzenie,
  • Rozbudowany proces adaptacji – w czasie której poznasz naszą firmę od środka i szybko zaczniesz czuć, że jesteś u siebie,
  • Pakiet świadczeń pozapłacowych:
    1. karta sportowa Multisport,
    2. opieka medyczna dla pracownika z możliwością poszerzenia pakietu o członków rodziny,
    3. ubezpieczenie grupowe,
    4. bonusy finansowe na święta i wakacje,
    5. posiłki z dopłatą od pracodawcy,
    6. owocowe wtorki,
    7. szkolenia wewnętrzne oraz zewnętrzne,
    8. programy rozwoju kompetencji pracowniczych w ramach potrzeb organizacji:
      1. dofinansowanie do kursów językowych,
      2. finansowanie studiów wyższych.
  • Niezwykłe połączenie rodzinnej atmosfery z międzynarodowymi standardami i profesjonalizmem.

Tutaj możesz dowiedzieć się więcej: Kariera | SMA Magnetics (sma-magnetics.com)

Commodity Manager/Kupiec Strategiczny

Kategoria:  Procurement and Purchasing

Aktualnie poszukujemy kandydata na stanowisko:

Miejsce pracy: Modlniczka ( k. Krakowa), ul. Komandosów 3/1

Cel stanowiska:

Zarządzanie złożonymi, wymagającymi kategoriami zakupowymi o dużej lub bardzo dużej wartości i kompleksowej technologii wytworzenia

Zakres obowiązków:

  • Tworzenie, wdrażanie i prezentowanie strategii zakupowych dla zarządzanych kategorii zakupowych oraz dostawców,
  • Regularna analiza rynku dla zarządzanych kategorii (surowce, waluty, konkurenci, nowi dostawcy i technologie, etc.),
  • Dostosowywanie strategii regionalnych do strategii globalnej,
  • Inicjowanie i wprowadzanie akcji oszczędnościowych: technicznych i komercyjnych,
  • Zaangażowanie i wsparcie grup projektowych we wczesnej fazie rozwoju produktu/części/usługi,
  • Analiza rynku dostawców i technologii (istniejących oraz nowych) w celu kreowania przewagi konkurencyjnej dla organizacji,
  • Bieżąca ocena istniejącej bazy dostawców przy użyciu dostępnych narzędzi (np. Scorecard),
  • Zarządzanie ryzykiem w ramach zarządzanej kategorii zakupowej (ryzyko finansowe, jakościowe, logistyczne, etc.) oraz wdrażanie środków zaradczych,
  • Samodzielne negocjacje cenowe, techniczne, logistyczne i komercyjne z dostawcami (również trudnymi i monopolistycznymi) oraz zawieranie złożonych umów,
  • Prowadzenie i przewodzenie interdyscyplinarnych Grup Commodity/X-Team-ów,
  • Prowadzenie projektów zakupowych: „make or buy”, zmiana dostawcy, zmiana technologii, innych projektów zakupowych,
  • Udział w projektach dotyczących optymalizacji procesów zakupowych jako członek lub prowadzący,
  • Współpraca z trudnymi dostawcami oraz ich przedstawicielami niezależnie od ich poziomu w organizacji, zwłaszcza z kadrą zarządczą wyższego szczebla.

Wymagania:

  • 5 lat doświadczenia w obszarze zakupów, w tym minimum 2 lata w zakupach strategicznych/bezpośrednio-produkcyjnych,
  • Mile widziane doświadczenie w branży motoryzacyjnej,
  • Wykształcenie wyższe - techniczne lub ekonomiczne, lub ekwiwalentna wiedza
    i doświadczenie zawodowe,
  • Specjalistyczna wiedza i doświadczenie w zakresie złożonych produktów, technologii produkcyjnych i technik negocjacyjnych,
  • Znajomość aktywnych elementów elektroniki będzie dużym atutem,
  • Bardzo dobra znajomość struktury kosztowej oraz procesu powstawania oraz jego optymalizacji dla zarządzanych kategorii produktów,
  • Znajomość języka angielskiego – min. B2.

Czekamy na Twoją aplikację.

∗ SMA dąży do różnorodności i równości szans - bez względu na płeć, wiek, pochodzenie, religię, niepełnosprawność czy orientację seksualną.